Oświadczyny po Islandzku

Islandia to prawdopodobnie jedno z najromantyczniejszych miejsc na oświadczyny. Nie dość, że krajobrazy są tam bajeczne i ciekawe, to z pewnością jest to bardzo oryginalny pomysł. W tym kraju znajduje się setki idealnych miejsc, gdzie można związać się z kimś na drugą połowę życia.

A gdzie najlepiej oświadczyć się na Islandii? Artykuł ten będzie skierowany głównie do męskiej części czytelników, tak więc postanowiliśmy podsunąć wam kilka pomysłów. Spektakularne lodowce, grzmiące od czasu do czasu wulkany, tajemnicze góry, kolorowe jeziora, mgliste doliny oraz czarne piaski, tworzą niepowtarzalną atmosferę. Uroda tego kraju otwiera w nas cząstkę duszy, o której istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Dla wielu zakochanych, Islandia to spełnienie największych marzeń, gdyż nie ma nic piękniejszego niż podziwianie takich widoków, sam na sam z ukochaną osobą.

Kiedy?

Niestety w okresie letnim, wyspa ta przeżywa największy najazd turystów z całego świata. Istnieje jednak sposób na odizolowanie się od reszty turystów, jest nim – noc. Nie martwcie się, nawet po północy widać tam wszystko, tak więc powinniście sobie poradzić. Oczywiście, oświadczyny w zamieci mogą być równie romantyczne, jednak nie należy ryzykować zamarznięciem przyszłej małżonki. Zdaje się więc, że to jesień jest najlepszym momentem na oświadczyny na tej urokliwej wyspie, kiedy to kolory przybierają rdzawy odcień, a wy jesteście totalnie zmęczeni po całodziennym spacerze w górach i postanowiliście sobie odpocząć w jednym z tamtejszych gorących źródeł. Na Islandii warunki pogodowe do oświadczyn mogą być idealne, problem w tym, że nikt nie wie, kiedy się ich spodziewać. Pogoda w tym kraju jest szalona, tak więc nie ważne jaki termin wybierzesz, nigdy nie wiadomo co tam zastaniesz.

Gdzie?

 1. Jeżeli zależy ci na powalającym efekcie romantyzmu, a swoją dziewczynę chcesz doprowadzić do płaczu wzruszenia, to powinieneś poprosić swoją wybrankę o rękę na Snæfellsjökull. Miejsce to zostało opisane przez Juliusza Verne’a w „Podróży do wnętrza ziemi”. Z powodu ocieplenia klimatu, tamtejszy lodowiec za sto lat może całkowicie zniknąć z powierzchni wyspy. Mamy nadzieję, że wyczuwasz tę symbolikę, jeśli miłość przetrwa chociaż tyle ile ten lodowiec, to powinieneś być z siebie dumny. Cały półwysep Snæfellsnes, zwany „Islandią w pigułce” jest miejscem wręcz idealnym na zaręczyny, zwłaszcza w okresie jesiennym.

  oświadczyny na islandii
  źródło: 500px.com
 2. Strandir, to jeden z najbardziej odosobnionych rejonów Islandii, który znajduje się na Fiordach Zachodnich. Mieszka tu około 800 osób i jest to bardzo spokojne miejsce. Szczególnie ciekawym miejscem jest tamtejszy basen – Krossnes, który znajduje się kilka minut drogi od Norðurfjörður. Spokojnie możecie tam pobyć sami nawet przez kilka godzin. Będziecie podziwiać wzburzony ocean oraz jeden z najpiękniejszych zachodów słońca, jakich możecie doświadczyć w życiu.

  oświadczyny na islandii
  źródło: blog.parrikar.com
 3. Wnętrze wulkanu Þríhnúkagígur, to kolejne cudowne miejsce wypełnione spokojem i ciszą. Nawet jej najcichsze „tak”, odbije się od ścian głebokim echem. Jedyną przeszkodą są obowiązkowe kaski, obecność przewodnika i innych turystów. Ale jeśli zdecydujesz się właśnie na ten krok, to naturalna świątynia jaką jest środek wulkanu Þríhnúkagígur, sprawi, że nie zapomnicie tego doświadczenia do końca życia.

  oświadczyny na Islandii
  źródło: icelandnews.is
 4. Zorza. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ona powstaje i jak bardzo jest zachwycająca. Wyobraźcie sobie jednak, że w październikową noc siedzicie sobie ze swoją lubą na kocu, a nad wami tańczą zielono-purpurowe płomienie. Dookoła jest ciemno, pusto i cicho, a zielone światła odbijają się na waszych twarzach. Czy nie jest to idealna chwila na oświadczyny?

  oświadczyny na islandii
  źródło: di.com.pl
 5. Ostatnia polecaną miejscówką jest zatoka lodowcowa Jökulsárlón. To miejsce jest oblegane przez turystów okrągły lód, jednak tylko zimą można zwiedzać lodowe jaskinie. Jeżeli chcesz by twoja ukochana szybko odparła „Tak Janusz, wyjdę za ciebie tylko wracajmy już, bo zimno” – zatoka lodowcowa Jökulsárlón będzie idealna dla ciebie.

  oświadczyny na islandii
  źródło: wesolowski.co