O serwisie

Cześć!

Jeżeli tutaj trafiłeś, to z pewnością jesteś zainteresowany Skandynawią. My również – liczymy zatem, że znajdziemy wspólny język.

Na łamach naszego serwisu poznasz informacje, które publikowane są przez osoby, które niejednokrotnie były w skandynawskich krajach i posiadają fantastyczne doświadczenie z obcowaniem z tamtejszą kulturą, przyrodą czy gospodarką.

W serwisie Skandynawia.net.pl dowiesz się w jaki sposób wygodnie podróżować do Skandynawii, jakie miasta, wioski oraz lokacje warto odwiedzić, powiemy Ci gdzie łatwo znaleźć nocleg, a które miejsca będą problematyczne dla turystów, którzy szukają postoju na swojej długiej trasie. Tutaj także przedstawimy ciekawostki na temat skandynawskiej kultury, rozwoju gospodarki, nauki, technologii czy lokalnej kuchni.

Dlaczego piszemy także o Finlandii i innych krajach północy?

Finlandia nie jest stricte jednym z krajów skandynawskich, natomiast kulturowo kraj ten zbliżony jest do Szwecji, Norwegii oraz Danii. Język fiński należy do innej grupy językowej aniżeli język szwedzki, norweski i duński, jednakże wielowiekowe migracje ludności i postrzeganie Finlandii jako jednego z krajów skandynawskich, sprawiły, że społeczeństwo może przymknąć oko na grupowanie państw północy. W naszym serwisie zamieszczać będziemy również wzmianki oraz artykuły na temat Islandii, Wysp Owczych czy Wysp Alandzkich.

Skandynawia