Kompletujemy strój wędkarski na wyjazd!

wędkarstwo morskie norwegia

Wędkowanie jest czynnością, która wymaga dobrania odpowiedniego stroju. Przebywanie na podmokłym terenie, wśród wody i błota, ściśle wiąże się z wygodnym strojem, który będzie nas chronił.

W jaki sposób wybrać odpowiednie akcesoria i elementy ubioru dla wędkarza? Otóż, dziś możemy skorzystać z dość szerokiej oferty sklepu internetowego.

Na stronie sklepu możemy zapoznać się ze wszystkimi elementami ubioru oraz akcesoriami, jakie wymagane są do profesjonalnego wędkowania. Każdy wędkarz ma co prawda nieco inne preferencje, jednak warto pamiętać, że markowa odzież jest nam w stanie zapewnić komfort i bezpieczeństwo wędkowania. Dobór odpowiedniej odzieży jest ważny zwłaszcza, jeśli wybieramy się na wspólne wędkowanie w odległy teren, na dłuższy okres czasu niż kilka dni.

Podstawowy zakres ubioru wędkarza:

 • bielizna wędkarska,
 • spodnie,
 • kamizelki (w tym kamizelki ocieplane),
 • kurtki i bluzy,
 • specjalne okulary polaryzacyjne,
 • rękawice,
 • skarpety,
 • koszule i T-shirty.

Oprócz tego, będziemy mogli znaleźć również komplety wędkarskie i komplety przeciwdeszczowe. Powyżej wymienione elementy są niezbędne do komfortowego łowienia ryb. Każdy wędkarz ma swoje preferencje, od których zależy dokonanie wyboru spośród oferowanego ubioru i akcesoriów. Asortyment sklepów wędkarskich jest na tyle szeroki, iż każdy z nas znajdzie dla siebie odpowiedni rozmiar, fason i typ konkretnych elementów ubioru.

łowienie ryb w norwegii z brzegu

Spodnie jako najważniejsze element ubioru

W dopasowywaniu odpowiedniego ubioru do wędkowania, najbardziej powinniśmy skupić się na spodniach. Każdy wędkarz może dobrać odpowiedni model, krój, rozmiar oraz materiały, z jakich zostały wykonane spodnie. Poszczególne rodzaje spodni mają konkretne właściwości.

Mamy więc możliwość zaopatrzyć się w spodnie wędkarskie:

 • przeciwdeszczowe,
 • wodoodporne,
 • termiczne,
 • dresowe,
 • ogrodniczki.

Znaczna większość spodni wędkarskich ma kamuflaż – dzięki temu, spodnie odpowiednio wpasują się w resztę ubrań. Dodatkowo, kamuflaż ma za zadanie nie odstraszać ryb. Odpowiednio wybrane spodnie wędkarskie zapewnią nam przyjemne wędkowanie o każdej porze roku. Spodnie wędkarskie maja w większości barwy czarne lub terenowe. Możemy również wybierać spośród brązów i zieleni o różnych, ciemnych odcieniach.

W zależności od naszych potrzeb, terenu połowu oraz wygody, możemy zakupić klasyczne spodnie z paskiem, na szelkach lub ogrodniczki. Podczas wędkowania, najbardziej istotna jest nasza wygoda i to, by nie odstraszać ryb. Dzięki odpowiednio dobranym spodniom, będziemy mogli w sposób komfortowy i bezpieczny łowić ryby z pozytywnym efektem.

norwegia ryby fiordy

Jak wybrać strój na ryby?

Ubiór jest jednym z najbardziej istotnych aspektów, jeśli chodzi o wędkowanie. To on zapewnia nam komfort, wygodę oraz odpowiednią ochronę. W zależności od naszych potrzeb i wymagań, możemy wybrać spodnie, które cechują się właściwościami przeciwdeszczowymi itp. Aby łowić ryby bezpiecznie i komfortowo oraz zapewnić sobie udane połowy, należy patrzeć przez pryzmat profesjonalisty nie tylko na technikę łowienia, ale i na wszystkie aspekty związane z połowem.

Niektórzy wędkarze (nie tylko ci początkujący), często wybierają zwykły strój do łowienia ryb, czyli taki, który możemy ubrać na co dzień. Istotne jest jednak, by do tego zadania ubierać profesjonalny, przeznaczony do tego typ ubrań. Odzież wędkarska jest bowiem przystosowana do warunków, jakie panują w miejscach połowu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z norwegiawedkarstwo.pl