Niedziela Palmowa
Święta Wielkanocne zaczynają się tam nieoficjalnie w Palmową Niedzielę i jest to początek Wielkiego Tygodnia. W szacunku dla cierpienia Jezusa w przeszłości wymieniano w dzwonach metalowe serca na drewniane, żeby nie robiły zbyt wielkiego hałasu. W niektórych kościołach serca dzwonów owijano materiałami, aby stłumić ich dźwięk. Niedziela Palmowa to w Danii również Dzień Flagi oraz celebracja wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
Wielki Czwartek
W Wielki Czwartek Jezus obmył stopy swoich uczniów, tego dnia zjadł ze swoimi uczniami ostatnią wieczerzę i został zdradzony przez Judasza. W tym dniu Duńczycy musieli jeść specjalną zupę, gotowaną na dziewięciu rodzajach kapusty, co miało zapewnić im zdrowie na cały rok. Dziewięć jest świętą liczbą, symbolizującą dziewięć miesięcy ciąży, po których przyszedł na świat Jezus. Jeśli gospodyni nie udało się znaleźć dziewięciu rodzajów kapusty, mogła ona użyć dowolnej zieleniny. Tradycja ta zapewniała również ochronę przed złymi duchami i demonami. Legenda głosi, że mną wieczorną mszę w Wielki Czwartek przychodziły nawet jędze i wiedźmy po dręczeniu ludzi przez cały dzień, każdy kto miał w kieszeni pierwsze jajko zniesione przez młodą kurę mógł się przed nimi ustrzec.
Wielki Piątek
Wielki piątek to dzień męczeństwa Jezusa, który ostatecznie został ukrzyżowany. Aby oddać cześć i solidarność Jezusowi w bardzo dawnych czasach ludzie chłostali swoje ciało, z różną siłą, brzozowymi lub wierzbowymi witkami.
Wielka Sobota
Wielka Sobota to w Danii Skidenlordag, a nazwa ta pochodzi od przepisu na jajka na twardo w sosie musztardowym. W tym dniu dzieci chodziły od gospodarstwa do gospodarstwa i prosiły o jajka, które były potem kolorowane i zjadane. Jajka gotowano we wrzątku z dodatkiem różnych naturalnych substancji barwiących, które znane są również w Polsce. Każda osoba musiała zjeść przynajmniej 6 jajek, aby zapewnić sobie zdrowie na cały rok. Pierwsze zniesione jajko kury posiadało magiczną moc, ludzie zakopywali je w polu aby to urodziło obfite plony.
Niedziela Wielkanocna
Niedziela Wielkanocna to szczęśliwy dzień zmartwychwstania Jezusa. Sam Hans Christian Andersen pisał – „W każdą Niedzielę Wielkanocną szliśmy do Nonnebakken, żeby patrzeć słońce, które tańczy, bo Chrystus zmartwychwstał. To prawda, że niebo było na ogół zachmurzone i nie było go widać, ale wszyscy głęboko wierzyli, że za chmurami słońce tańczy”. W dawnych czasach w Danii ludność musiała obmyć się w Wielkanoc w zimnym strumieniu, aby mieć piękną cerę, natomiast kąpiel w strumieniu zapewniała sprawność fizyczną. Obecnie w wielu domach duńskich w noc poprzedzającą Wielkanoc rodzice ukrywają jajka w różnych miejscach i stawiają koszyk, aby następnego dnia dzieci mogły do niego powkładać odnalezione jajka.
Poniedziałek Wielkanocny
Drugi dzień świąt Wielkanocy jest w Skandynawii wolny od pracy, aby ludzie mogli przygotować się do zwykłej prozy życia.
Wielkanocne dekoracje
Duńczycy już nie podchodzą do Wielkanocy w sposób religijny. Jest to kolorowa tradycja, wypełniona kwiatami, pisankami i zwierzątkami. Sama dekoracja domu nie jest szczególnie bogata i urozmaicona. Charakterystyczne jest jedynie wypełnienie domu kolorowymi kwiatami.