Irlandia Północna w zasięgu promu – o zaletach przeprawy promowej do Belfastu

Wyspy Brytyjskie i Irlandia Północna to częsty kierunek podróży mieszkańców Europy, zarówno z przyczyn turystycznych, jak i z powodu emigracji zarobkowej. Bez względu na okoliczności planowanej wyprawy, warto zadbać o odpowiedni transport – bezpieczny, komfortowy i ekonomiczny. Atrakcje i formy spędzania czasu w trakcie podróży to dodatkowe elementy, które mogą zadecydować o wyborze. W dzisiejszych czasach szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się przeprawy promowe, zwłaszcza, jeśli celem wyjazdu są kraje wyspiarskie.

Zalety podróżowania promem

Podróżowanie na Wyspy wiąże się z pewnym ograniczeniem komunikacyjnym, które wynika z faktu geograficznego położenia Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Północnej. Z wąskiego kręgu form transportu warto zdecydować się na prom do Irlandii. Powodów, które przemawiają za podjęciem takiej decyzji jest co najmniej kilka:

  • bezpieczeństwo – nowoczesne promy, oparte na zaawansowanych technologiach, zapewniają taki sam poziom bezpieczeństwa jak każda inna forma podróży;
  • komfort  – to druga istotna rzecz, zaraz po bezpieczeństwie. Nowoczesne statki z powodzeniem mogą być porównywane do miasteczek na wodzie, z mnóstwem ciekawych miejsc: sklepów, hoteli, restauracji, placów zabaw, a nawet SPA. Dzięki takiemu zapleczu, przeprawa promowa to podróż, podczas której można wypocząć i skorzystać z rozmaitych form rozrywki;
  • wspaniałe widoki – podróżowanie morzem to nie tylko sposób na dotarcie z punktu A do punktu B, ale też możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach widoków i wsłuchiwania się w relaksujący szum fal. To sprawia, że już sam rejs staje się częścią niezapomnianej wycieczki;
  • oszczędności – trasy, którymi pływają promy są zawsze optymalne pod względem odległości, dlatego np. z Liverpoolu do Belfastu można dostać się w ciągu 8 godzin za rozsądną cenę biletów. Koszty podróży zależą od wielu czynników i można maksymalnie dopasować je do swoich potrzeb, a tym samym sporo zaoszczędzić.

 

Trasa Belfast-Liverpool – korzyści dla podróżujących

Popularność przeprawy promowej na trasie Belfast-Liverpool wynika z kilku przyczyn. Przede wszystkim, jest to bezpośrednie połączenie pomiędzy Anglią a Irlandią Północną. Podróż, która nie zajmuje dużo czasu, kończy się w doskonale zlokalizowanym porcie. Po opuszczeniu pokładu statku można bardzo szybko dostać się na jedną z głównych autostrad – M2, która prowadzi do centrum miasta i dalszej części Irlandii.

Sam Belfast stanowi doskonałe miejsce do odpoczynku, dlatego jest popularnym celem podróży wśród wielu turystów. Możliwość dostania się do niego promem, bezpośrednio z Anglii, dodatkowo wpływa na zwiększenie zainteresowania taką formą transportu. Dzięki temu, że rejsy na trasie Belfast-Liverpool odbywają się zarówno w dzień, jak i w nocy, bez przeszkód można zaplanować cały dzień albo weekend spędzony na zwiedzaniu miasta.

Więcej informacji na temat morskiej trasy Belfast-Liverpool znajduje się na stronie: http://www.stenaline.pl/trasy/belfast-liverpool.

 

Rejs promem do Irlandii okazją do poznania Belfastu

Bezpośrednie połączenie Liverpoolu z Belfastem pozwala na częste odwiedziny i zwiedzanie irlandzkiego miasta w optymalnym dla każdego czasie, np. w weekend albo w ciągu jednego dnia. Obowiązkowymi miejscami do zobaczenia są: ratusz, katedra św. Anny, Albert Memorial Clock, Queen’s University, Ulster Museum, Stormont oraz Zamek Belfast. Warto również znaleźć czas na podążanie śladami Titanica, począwszy od stoczni, w której powstał, aż do portu, z którego wypłynął w swój dziewiczy rejs. Popularną formą poznawania stolicy Irlandii Północnej jest podróżowanie po Belfaście dwupoziomowym autobusem. Można również „podzielić” miasto tematycznie i bliżej przyjrzeć się wybranym okolicom np. katedry czy uniwersytetu. Dobrze przygotowany plan gwarantuje co najmniej kilka godzin aktywnego zwiedzania.