Największe miasta Norwegii

Norwegia uchodzi za jeden z najbogatszych krajów świata. Coraz chętniej odwiedzana przez turystów z różnych część globu Norwegia nie zdecydowała się na dołączenie do Unii Europejskiej. Norwegia jest drugim najsłabiej zaludnionym krajem w Europie.

norwegia brzeg morzaDo największych miast kraju należą:

Oslo

Stolica kraju i największe miasto. Oslo zamieszkuje ok 650 tysięcy mieszkańców. Główne atrakcje turystyczne miasta stanowią: Zamek i forteca Akershus, Pałac królewski oraz Muzeum statku polarnego Fram. W mieście istnieje wiele innych ciekawych muzeów i atrakcji turystycznych, np. muzeum Henryka Ibsena, Muzeum Muncha.

Bergen

Drugie co do wielkości miasto w Norwegii, zamieszkuje je ponad 260 tysięcy mieszkańców. Założone na początku XI wieku, obecnie jest największym portem rybackim w kraju.  W Bergen znajdują się liczne kościoły oraz muzea, które rok rocznie przyciągają wielu turystów.

Trondheim

Trondheim zamieszkuje ok 175 tysięcy mieszkańców. Do najbardziej znanych miejsc w mieście należą: Nidarosdomen – gotycka katedra zbudowana na przełomie XII i XIV wieku, Gamle Bybro – czyli most, oraz starówka, na której można podziwiać drewniane domy i magazyny kupieckie z XVII i XVIII wieku.