Największe miasta Szwecji

Szwecja, tak jak i pozostałe kraje Skandynawii, z roku na rok staje się coraz chętniej odwiedzanym miejscem przez turystów z całej Europy. Znana głównie ze swoich pięknych krajobrazów i fiordów, których nie ma nigdzie indziej na świecie.

szwecja krajobrazDo największych miast kraju należą:

Sztokholm

Stolica Szwecji i największe miasto kraju. W Sztokhilmie znajduje się siedziba głównych władz kraju, a także rodziny królewskiej. Miasto zamieszkuje ponad 2 miliony mieszkańców. W mieście bardzo duże zaplecze kulturalne, spośród ok. 70 muzeów najchętniej odwiedzane są: Muzeum okrętu Vasa i Skansen (połączenie skansenu i zoo).

Göteborg

Drugie co do wielkości miasto w Szwecji, zamieszkane przez ponad pół miliona mieszkańców. W mieście znajdują się siedziby firm Volvo i SKF. Atrakcją turystyczną miasta jest arsenał miejski Kronhuset z 1643 roku – jest to najstarsza budowla w mieście.

Malmö

W mieście znajduje się główny ośrodek zaludnienia metropolitalnego. Miasto jest ważnym ośrodkiem usługowym, naukowym i także usług turystycznych. Malmö stanowi ważny węzeł komunikacyjny w kraju i sąsiednich krajach Skandynawskich.