Mary Elizabeth Donaldson – imprezowiczka, która poślubiła księcia

Mary urodziła się w 1972 roku w Tasmanii jako najmłodsze dziecko Johna Donaldsona i Henrietty Horne. Przyszła księżna studiowała na University of Tasmania, a następnie przeprowadziła się do Sydney, gdzie wyspecjalizowała się w marketingu i reklamie, a następnie w tym kierunku rozwijała swoją karierę. Ta niepozorna Australijka wywodząca się z klasy średniej, któregoś dnia wybrała się wraz ze swoimi współlokatorkami do jednego z pubów w Sydnej o nazwie „Slipp Inn”. Był to rok 2000 i akurat w tym czasie trwały Igrzyska Olimpijskie, przez co Sydney było oblegane przez tysiące turystów.

Mary księżniczka duńska
źródło: www.dailymail.co.uk

Historia ta brzmi jak z bajki, jednakże tego dnia Mary poznała swojego przyszłego męża – księcia Danii. Książę Fryderyk przypadkiem odwiedził popularny klub wraz ze swoim bratem Joachimem, kuzynką Marthą (księżniczka Norwegii) oraz kuzynem Mikołajem (książę Grecji). Maria na początku nie miała pojęcia, że poznała księcia Danii, gdyż ten przedstawił się jej jako zwykły Duńczyk o imieniu Fred. Para bawiła się całą noc i nie potrafiła przestać rozmawiać – była to miłość od pierwszego wejrzenia. Na drugi dzień Fryderyk był tak podekscytowany, że postanowił od razu zadzwonić do nowo poznanej dziewczyny, a następnie obiecał jej, że się znowu spotkają. Wtedy też dziewczyna dowiedziała się, że właśnie poznała syna króla Danii, który najwyraźniej się w niej zakochał. Maria i Fryderyk od tej pory utrzymywali kontakt na odległość, gdyż Fryderyk po zakończonej olimpiadzie wrócił do Danii, a Mary została w Australii. Kochankowie komunikowali się za pomocą rozmów telefonicznych, listów oraz maili, a kiedy tylko było to możliwe para odwiedzała się w swoich rodzinnych krajach. Co ciekawe na samym początku tego romansu, książę miał dziewczynę w Danii – Bettinę Odum, co następnie nie umknęło uwadze mediów. W roku 2001 Maria przeprowadziła się do Paryża, gdzie rozpoczęła nową prace, a w 2002 roku przyszła księżniczka przeprowadziła się do Danii i tam rozpoczęła prace dla Microsoft. Od tej pory para była praktycznie nierozłączna, a spotkania coraz intensywniejsze.

maria elżbieta księżniczka danii
źródło: danishroyalmediawatch.blogspot.com

W październiku 2003 roku ziściło się marzenie, jakie posiada niejedna kobieta na tej ziemi. Zwykła dziewczyna z sąsiedztwa przyjęła oświadczyny księcia Danii. Wydarzenie to było głośno komentowane w prasie i każdy chciał dowiedzieć się kim jest Mary. Wszyscy zazdrościli dziewczynie i nie potrafili się nadziwić tak pięknej historii. Następne wydarzenia potoczyły się bardzo szybko, Maria zrzekła się Australijskiego obywatelstwa na rzecz duńskiego i przyjęła wiarę luterańską, tak aby 14 maja 2004 w pięknej kopenhaskiej katedrze poślubić Fryderyka. Obecnie para posiada czwórkę dzieci – Christiana, Isabellę, Josephine i Vincenta.