Dzień Skandynawski w Warszawie

skandynawia

10 czerwca na Przedmieściu Krakowskim w Warszawie odbędzie się Dzień Skandynawski. Wydarzenie to dedykowane jest wszystkim miłośnikom regionu oraz osobom planującym podróż do tych niezwykłych krajów.

Kraje Skandynawskie cieszą się coraz większą popularnością. Z roku na rok odwiedza ich coraz więcej turystów, a kultura tych krajów jest inspiracją dla pisarzy, dekoratorów wnętrz oraz osób zainteresowanych tematyką lifestylową.  Nic wiec dziwnego, że organizowane są takie wydarzenia, których celem jest jeszcze większa promocja kultury skandynawskiej.

Wydarzenie rozpocznie się już o godzinie 11. W jego trakcie posłuchać będzie można skandynawskich piosenek, obejrzeć walki wikingów oraz obejrzeć przedstawienie teatralne. Otwarte będą również specjalne stoiska, w których będzie można uzyskać informacje na temat samodzielnej wyprawy do Norwegii – chętni uzyskają informację odnośnie tego jakie rzeczy należy ze sobą zabrać, na co się przygotować, które miejsca warto odwiedzić oraz jakimi środkami transportu najlepiej się poruszać.

Na spotkaniu obecni będą również ambasadorzy Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji oraz Bea Uusma, autorka znanej książki pod tytułem ,,Ekspedycja”. Posłuchać będzie można również fragmentów książki o przygodach Detektywa Blomkvista autorstwa Astrid Lindgren, czytanych przez polską aktorkę, Edytę Jungowską.

Podczas Dnia Skandynawskiego odbędzie się również wiele warsztatów i gier dla. Zorganizowane zostanie między innymi budowanie trójwymiarowej figury z klocków LEGO oraz turniej w fińską grę Mölkky, przypominającą nieco grę w kręgle.

Starsi uczestnicy wydarzenia będą mogli zaś zapoznać się z ofertami wycieczek do krajów skandynawskich oraz wypróbować swoich sił na specjalnym rowerze treningowym oraz spróbować pokonać dystans dzielący Polskę i Skandynawię. Zorganizowane zostaną również specjalne zawody w noszeniu żon, które wywodzą się z Finlandii. W tym konkursie warto wziąć udział nie tylko ze względu na świetną zabawę, ale również przez nagrodę. Zwycięzcy otrzymają bowiem vouchery na rejs promem do Skandynawii.

prom skandynawia

Dzień Skandynawski organizowany jest w Warszawie po raz czwarty. Podobnego typu wydarzenia miał miejsce również w innych miastach Polski, między innymi Szczecinie i Bydgoszczy.