Ciekawe miejsca w Odense

Odense to jedno z najbardziej urokliwych duńskich miast, osadzone na wyspie Fyn. Miasto to posiada bogatą, ponad 1000-letnią historię, która pamięta czasy Wikingów oraz poszczególnych dynastii królewskich. Jednak najbardziej znane jest z faktu, że to tutaj urodził się słynny bajkopisarz – Hans Christian Andersen. Nazwa miasta pochodzi od imienia boga Odyna, najważniejszego boga Wikingów, był on patronem wojny i wojowników, ale  również mądrości, poezji i magii.

odense-2

Odense posiada przepiękną, niewielką starówkę w centrum miasta, która można zwiedzić w parę godzin. Składa się on z imponujących budynków i licznych, urokliwych uliczek. Kolejnym istotnym punktem turystycznym jest muzeum Andersena, które mieści się w jego dawnym domu. Można tam zobaczyć tam jego prywatne przedmioty, zdjęcia i książki. W całym mieście, na każdym kroku można zauważyć pomniki postawione na cześć tego artysty, mieszkańcy miasta są bardzo dumni ze swojego rodaka.

W mieście tym warto odwiedzić Skansen Folkloru, Katedrę Św. Knuda, Zamek Egeskov oraz liczne muzea. W mieście tym znajduje się również drugie, największe ZOO w Danii. Na przełomie stycznia i lutego w mieście odbywa się festiwal muzyki jazzowej. W tym czasie odbywa się cały cykl imprez, który składa się na ponad 200 koncertów. W tym okresie miasto jest wypełnione fanami jazzu z całego świata.