Atrakcje turystyczne w Oslo

Oslo to stolica Norwegii, położona nad fiordem. Miasto otoczone jest zapierającą dech w piersiach przyrodą, składającą się z licznych lasów, jezior, gór i skał. Miasto nie liczy wielu mieszkańców i jest nadzwyczaj spokojne, można tutaj spokojnie podziwiać zabytki historyczne jak i piękno przyrody.

Mimo bogatej historii miasta, mieszkańcy nie mają sentymentu do starych budynków i systematycznie zastępują je nowoczesnymi konstrukcjami. Najbardziej charakterystycznym budynkiem w mieście jest gmach Norweskiej Opery i Baletu. Turyści mogą pospacerować po dachu opery, jest to również doskonały punkt widokowy. Ulubionym miejscem w mieście do relaksu, pikników i spędzania wolnego czasu jest niezwykle oryginalny Park rzeźb Vigelanda. To miejsce zasługuje na szczególne wyróżnienie, jest to jeden z najoryginalniejszych parków na świecie. Wśród odwiedzających budzi skrajne emocje, od oburzenia po zachwyt. Powodem jest 212 nagich rzeźb, które w realistyczny sposób oddają postać ludzi. Wszyscy fani skoków narciarskich obowiązkowo udają się do Holmenkollen, gdzie znajduje się znana skocznia narciarska.

oslo-2

Na pozostałe atrakcje składa się Zamek Królewski, Ratusz Miejski, Centrum Pokojowej Nagrody Nobla, oraz twierdza Akershus. Oslo oferuje również liczne muzea, do najbardziej znanych należy Muzeum Ibsena, Muzeum Technologii oraz Muzeum łodzi Wikingów.

Mimo zimnej pogody i małej wielkości tego miasta, nie można się tam nudzić. Oslo każdego zachwyci swoją specyfiką i kulturą. Miasto jest doskonale zorganizowane, a za sprawa metra szybko dostaniemy się do każdego wybranego miejsca. Norwegia nie należy do tanich państw, jednak z pewnością warta jest odwiedzin.