Przewodnik po Bergen

Bergen to jedno z największych miast Norwegii, najważniejszy port i ośrodek handlowy tego kraju. Jest to bardzo urocze miasto, które otacza imponująca przyroda w postaci licznych fiordów, morza, gór i skał.

Zabytkowa zabudowa Bergen znajduje się obecnie na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W okresie wiosennym na ulicach tego miasta można usłyszeć maszerujących perkusistów. W przeszłości byli to norwescy milicjanci, obecnie tradycję wykonywania takiego marszu przejęły dzieci.

Bergen to istotny ośrodek kulturalny, odbywają się tutaj dwa istotne festiwale – Bergen Festspel i Nattjazzen. Fani Edwarda Griega mogą odwiedzić w tym mieście jego dom i poświęcone mu muzeum, gdyż urodził się i dorastał właśnie w Bergen.

bergen-2

Będąc w Norwegii należy koniecznie zasmakować ich ryb, które słyną z najlepszej jakości i smaku. Miasto oferuje liczne restauracje i knajpy, gdzie można zasmakować regionalnych potrwa. Najpopularniejszym daniem okazuje się być tutaj zupa.

Odwiedzając Beren koniecznie należy zobaczyć okoliczne fiordy, miasto to jest nazywane bramą do fiordów Zachodniej Norwegii. W mieście można zapoznać się z liczna ofertą wycieczek, bilety można nabyć w centrach informacji turystycznej.

Pozostałe atrakcje to: drewniany kościół słupkowy, placówka handlowa Glesvaer, centrum kultury wybrzeża Langoy, oraz liczne muzea. Warto odwiedzić dwie wspaniałe rezydencje ziemskie –Rezydencja Damsgård i Dwór Alvøen.