Zapowiedź recenzji książek: „Skandynawski raj” i „Życie po duńsku”

książki o skandynawii

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymaliśmy dwie książki o życiu w Skandynawii i kulturze tamtejszych krajów. Tytuły to odpowiednio „Skandynawski raj” autorstwa Michaela Bootha oraz „Życie po duńsku”, autorstwa Helen Russell.

Czy Skandynawia to raj?

Książka Michaela Bootha o krajach skandynawskich to opowieść o – jak podaje sam podtytuł – ludziach prawie idealnych. Ze stronic książki dowiemy się o pojęciu szczęścia w interpretacji Skandynawów, o kulturze mieszkańców Skandynawii, zabawach towarzyskich, wikingach, wierzeniach i legendach, ulubionych potrawach i sztuce gotowania czy o podejściu do innych kultur. Ta interesująca opowieść to sposób na przekazanie autentycznych wrażeń z pobytu w krajach skandynawskich.

skandynawski raj - michael booth

 

Jak żyć po duńsku?

Jeżeli ciekawa Was odpowiedź na to pytanie, koniecznie musicie przeczytać recenzję książki „Życie po duńsku”, która w naszym serwisie pojawi się już niedługo. Książka przedstawia życie w Danii ujęte w 12-miesięcznym cyklu, podzielonym na 12 rozdziałów. Dzięki Helen Russel dowiecie się czym jest hygge, jak podchodzi się w Danii to dnia wolnego z rodziną, czy Duńczycy kochają zwierzęta, jakie obchodzą święta i co uważają za swoją tradycję, gdzie pracują i co chętnie robią w wolnym czasie, a także jak podchodzą do zdrowia swojego i swojej rodziny. Te i wiele innych tematów, która porusza autorka, znajdziemy na stronach książki wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

życie po duńsku - helen russel

 


Książki otrzymaliśmy od Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Możecie je zamówić na stronie księgarni:

https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2916,strona,Zycie_po_dunsku__br_Rok_w_najszczesliwszym_kraju_na_swiecie,katid,269.html

https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2584,strona,Skandynawski_raj_O_ludziach_prawie_idealnych,katid,273.html

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego