Wycieczki do Norwegii

Wycieczki do norwegii

Każdy zakątek ziemi niesie inne, urokliwe miejsca, do których chciałoby się nagminnie powracać. Jednym z krajów Europy, gdzie życie codzienne miesza się z bajkowymi krajobrazami jest mroźna i wietrzna Norwegia.

Kraj ten umiejscowiony na Półwyspie Skandynawskim, otoczony jest przez wody trzech mórz i cieśniny. Poprzecinany jest urokliwymi górskimi szlakami a w jego głąb wchodzą przepiękne fiordy, na których można uprawiać sporty wodne, a także odbyć romantyczne rejsy i napawać się widokami surowych, niebezpiecznych masywów Gór Skandynawskich. Krajobrazy tego kraju należą do najpiękniejszych na ziemi. Wiele elementów norweskiego krajobrazu, docenionych zostało przez UNESCO. Wiosną i jesienią, obserwować można tutaj efekty słonecznych wybuchów, czyli kolorowe, wręcz tęczowe zorze polarne. Występują tutaj ponadto noce oraz dni polarne, kiedy to przed długi okres czasu mamy albo dzień, albo noc. Ludność należy do najbardziej otwartych i sympatycznych, nie należy więc dziwić się, kiedy zostaniemy przez gospodarzy pensjonatu zaproszeni na ognisko, podczas, którego zostaniemy uraczeni smakowitą rybką oraz tamtejszą muzyką czy sagami, tj. bajami, z których słynie Norwegia. Mieszkańcy skandynawskiego raju to prawdziwi patrioci, dla których historia ich kraju jest sprawą najistotniejszą. Święta narodowe, jak i kościelne obchodzone są hucznie, każdy też Norweg posiada strój narodowy i uczestniczy w barwnych festynach oraz festiwalach. Przy odrobinie szczęścia, poznać będziemy mogli także rdzennych mieszkańców tego kraju, którzy wciąż trudnią się rybołówstwem. Piękne chwile możemy spędzić zarówno wędrując pieszo po zakątkach, miastach oraz odludziach, ale i możemy przemieszczać się wynajętymi rowerami czy po prostu liniami kolejowymi. Wiele tamtejszych chat rybackich oferuje noclegi, ale jeśli marzymy o nocy spędzonej w miejscu magicznym, możemy wybrać noclegi w latarniach morskich, które jeszcze do niedawna zamieszkiwane były przez latarników.

Norwegia organizacja wycieczek

Cudowna kraina, jaką jest Norwegia, to raj również dla miłośników przygód. Można tutaj zwiedzać jaskinie, pływać, żeglować czy wziąć udział w safari. Z pokładu statku turyści mają okazję zobaczyć spokojnie i majestatycznie sunącego pod powierzchnią wody wieloryba lub orkę, z którymi Norwegowie zachęcają nurkować. Po pełnym wrażeń dniu, z pewnością dobrze jest uraczyć swoje żołądki typowym jedzeniem zdobnym w sól i pieprz. Warto także skosztować puddingu, by poczuć się, jak bohaterowie Dzieci z Bullerbyn.

Wielu Polaków znajduje tutaj pracę, pomimo, iż kraj ten nie jest członkiem Unii Europejskiej.