Tanie zwiedzanie Kopenhagi

Kopenhaga nocą

Dania nie należy do najtańszych kierunków zwiedzania. Wysokie zarobki i jakość życia przekładają się na cenę dóbr i usług. Nie jest to jednak powód do rezygnacji ze zwiedzania tego kraju. Oto pomysły na tanie i przyjemne zwiedzanie stolicy Danii – Kopenhagi.

  1. Darmowa wycieczka po mieście

Tak, Kopenhagę można zwiedzić z przewodnikiem nie wydając ani centa. SANDERSMANs każdego dnia organizuje wycieczkę, która trwa 3h i zawiera w sobie najważniejsze atrakcje turystyczne Kopenhagi. Spacer rusza o godzinie 11:00 z Rådhuspladsen i prowadzi on m.in. przez Duński Pałac Królewski, Ogrody Tivoli i najważniejsze kościoły. Wycieczki po mieście są organizowane przez wolontariuszy, którym można (ale nie trzeba) zapłacić według uznania.

  1. Kopenhaska karta

To idealny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w trakcie zwiedzania tego miasta. Copenhagen Card upoważnia do darmowego zwiedzania 74 muzeów, korzystania z transportu publicznego oraz rabatów w licznych restauracjach i innych miejscach rozrywki. Cena jest zależna od długości ważności karty (od 1 do 5 dni). Karta szczególnie pozwoli zaoszczędzić rodzicom, gdyż obejmuje dwójkę dzieci do 10 roku życia.

darmowe zwiedzanie danii

  1. Kultura za darmo

W Danii wiele wystaw można zwiedzić za darmo. Duńskie Muzeum Narodowe, Galeria Narodowa oraz inne obiekty kultury są tam udostępnione wszystkim obywatelom i turystom. Niektóre muzea są dostępne za darmo w określonych dniach tygodnia lub też godzinach, czym warto jest się bliżej zainteresować.

  1. Copenhagen City Bike

System ten działa dokładnie tak samo, jak rowery miejskie w Polsce. Na oznaczonych stacjach można wypożyczyć rower, którego koszt wynajęcia wynosi 25 koron duńskich. Za usługę można zapłacić na stacji kartą płatniczą, jednak najlepiej jest dokonać wcześniejszej rejestracji online. Dostępne rowery posiadają tablet z dostępem do GPS, dzięki czemu na pewno nie zgubisz się w tym mieście.

tanie zwiedzanie kopenhagi

  1. Darmowe piwo!

Piwo Carlsberg to najsłynniejszy towar eksportowy Danii, dlatego też koniecznie należy się udać do jego królestwa. Dzięki karcie kopenhaskiej dostaniesz tam piwo, za które normalnie trzeba zapłacić 80 koron duńskich. Na miejscu można również zwiedzić browar Jacobsena oraz liczne wystawy piwa.

  1. Najtańszy smorrebrod w mieście

Jest to „narodowa kanapka” Danii, którą zamiast zamawiać w drogich restauracjach, warto kupić na licznych stoiskach. Kanapka ta składa się z żytniego chleba, masła, mięsa oraz dodatków indywidualnie wybranych przez klienta. Najlepiej jest zdecydować się na najprostszą wersję, którą się z pewnością najemy, a będzie ona bardzo jest tania.