Promy ze Szwecji

Podróż promem ze Szwecji do Polski to tani i wygodny sposób na przemieszczanie się, ale również na spędzenie niezapomnianych chwil podczas rejsu. Dodatkowe atrakcje na pokładzie, jakie zapewniają obecnie przewoźnicy, stanowią bowiem same w sobie niezwykłą przygodę. Dzięki temu podróż pomiędzy naszymi krajami to przyjemność, komfort i opłacalność w jednym.

 Port w Karlskronie

Port w Karlskronie to miejsce przystosowane do potrzeb podróżnych. Na terminalu i w jego pobliżu podróżni mogą skorzystać z 60 skrytek, które działają na monety w koronie szwedzkiej. Ponadto, niedaleko terminalu znajduje się zamykany na noc parking. Za korzystanie z niego klienci mogą zapłacić w kasach terminalu. Postój trwający 24 godziny kosztuje tu 45 SEK. Zagubione w porcie rzeczy przekazywane są na posterunek policji. Port przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Port w Gdyni

Na terminalu w Gdyni, podobnie jak w Karlskronie, znajduje się przechowalnia bagażu w postaci skrytek. Za korzystanie z nich zapłacimy monetami w złotówkach lub koronach szwedzkich. Przed budynkiem terminalu dostępny jest bankomat sieci Euronet. Podróżni zmotoryzowani mogą skorzystać z położonego nieopodal parkingu, który jest bezpłatny. Z kolei płatny, strzeżony parking, znajduje się na ulicy Kontenerowej 44 (poprowadzi nas zielona strzałka). Zagubione rzeczy, jeśli zostaną odnalezione przez obsługę, można odzyskać w recepcji. Terminal jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Odpoczynek na promie

Podróż z Karlskrony do Gdyni trwa około 12 godzin. To czas, który można przeznaczyć na wypoczynek, rozrywkę, podziwianie morskich widoków, sen, a w razie potrzeby – nadrobienie zaległej pracy. Pobyt na promie gwarantuje doskonałe warunki do spędzania czasu, bez względu na to, na co go przeznaczymy. Osoby pragnące relaksu z pewnością zainteresuje oferta SPA. Po wypoczynku i odprężeniu, jakie zapewniają zabiegi, warto rozerwać się w jednym z barów czy restauracji. Jeśli z kolei chcemy odetchnąć świeżym, rześkim, morskim powietrzem, wystarczy wyjść na pokład, z którego rozciąga się niezapomniany widok.

Rozrywka na promie

Bogata oferta restauracji i barów na promie zachęca zarówno do skosztowania serwowanych w nich potraw i napojów, jak i do rozrywki. Wielbiciele koncertów na żywo również znajdą tu coś dla siebie, bowiem na promach to częsty punkt programu  przygotowanego dla pasażerów. Osoby ceniące sobie wysoki komfort i bogaty repertuar rozrywkowy z pewnością będą się doskonale czuły na przykład na promie Stena Spirit, jednej z największych jednostek pływających po Morzu Bałtyckim. Jego matką chrzestną była Anna Przybylska, która pochodziła z Gdyni.

Kabiny skrojone na miarę

Kabiny na promach to niezwykle komfortowe i elegancko wykończone pomieszczenia. Ich wyposażenie i standard zależą zarówno od promu, jakim podróżujemy, jak i od rodzaju klasy, jaką wybierzemy. Do wyboru mamy na przykład kabiny w klasie ekonomicznej, z dzieloną lub własną łazienką, w której na wyposażeniu znajdziemy radio i czyste  ręczniki. Dostępne są również kabiny rodzinne, w których znajdują się 4 łóżka w układzie piętrowym, spośród których jedno jest szersze, doskonale nadające się dla rodzica z dzieckiem. Osoby niepełnosprawne mają możliwość skorzystania z kabin dostosowanych do ich potrzeb. Dla podróżnych zabierających ze sobą na prom zwierzęta istnieją również specjalnie przeznaczone do tego celu kabiny. Warto tu dodać, że zwierzę musi mieć  wykupiony bilet.

Kabiny o podwyższonym standardzie

Osoby preferujące pomieszczenia o zwiększonym poziomie komfortu, z pewnością zainteresują kabiny typu Panorama Class, z widokiem na morze i dodatkowym wyposażeniem. Kosz owoców stojący na stoliku wita gości w ekskluzywnie urządzonym apartamencie z widokiem na morze, telewizorem LCD, ekspresem do kawy, suszarką i biurkiem.

Bilet na prom można zarezerwować na przykład poprzez http://www.stenaline.pl/