Co warto zobaczyć w Sztokholmie

Sztokholm jest stolicą Szwecji, jednocześnie największym miastem tego państwa. Liczy około 800 tysięcy ludzi i jest głównym ośrodkiem kulturalnym, gospodarczym, turystycznym i przemysłowym. Cały urok miasta opiera się na licznych wysepkach i przybrzeżnych skałach otaczających miasto, a także istniejących tam lasach, parków i jezior.  Dzięki bogatej i długiej historii, miasto oferuje bardzo wiele atrakcji turystycznych.

Najważniejszym z nich jest Pałac Królewski, który jest jednym największych tego typu znajdujących się w Europie. Został on wybudowany pod koniec XVII wieku w stylu barokowym i po dzień dzisiejszy cieszy oko swoją architekturą. W samym zamku można zobaczyć apartamenty królewskie, trzy pałacowe muzea gdzie można dokładnie poznać historię tego miejsca, oraz podziemia. Tam znajdują się liczne skarby takie jak korony, miecze i inne symbole dynastii królewskich. Dodatkowym atutem tego miejsca jest fakt, ze jest on nadal zamieszkiwany przez obecną rodzinę królewską.

sztokholm-jpg

Poza pałacem warto odwiedzić Drottningholm, najlepiej zachowaną rezydencję rodziny królewskiej. Wiele osób uważa, ze jest ona dużo bardziej imponująca niż sam Pałac Królewski. W dalszej kolejności warto się udać do Gamla Stan, czyli starego miasta Sztokholmu. Jest ono położone na wyspach w samym centrum miasta, można tam podziwiać jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Europie.

Poza tym Sztokholm to miejsce licznych muzeów, teatrów i wydarzeń kulturalnych. Przed udaniem się do tego miasta warto sprawdzić jakie wydarzenia będą miały tam miejsce w trakcie twojego pobytu. Po mieście najlepiej poruszać się rowerem, który łatwo można tam wypożyczyć.